Geo-informatie bij ecologisch onderzoek
Tijdens ecologisch onderzoek maken we regelmatig gebruik van geo-informatie. Dit is informatie gekoppeld aan een geografische locatie. Geo-informatie is vaak een waardevolle toevoeging aan een onderzoek. Graag lichten we de verschillende soorten geo-informatie uit en gaan we verder in op de voordelen voor jouw onderzoek.
We maken gebruik van diverse soorten geo-informatie, bijvoorbeeld:
- luchtbeelden – gemaakt met satelliet, vliegtuig, helikopter of drone
- soortverspreidingsgegevens – te vinden in de Nationale Databank Flora en Fauna (NDFF) of zelf geïnventariseerd
- kaartmateriaal en databases – bijvoorbeeld topografische kaarten of openbaar toegankelijke databases als het Actueel Hoogtebestand Nederland (AHN) en de Basisregistraties Adressen en Gebouwen (BAG).
Waarom geo-informatie?
Het gebruik van geo-informatie heeft verschillende pluspunten:
- het zorgt voor nieuwe antwoorden en invalshoeken bij ecologisch onderzoek
- het helpt om veldwerk gerichter uit te voeren, bijvoorbeeld door vooraf locaties te kunnen selecteren waar soorten mogelijk voorkomen
- het maakt het uitvoeren van onderzoek mogelijk op plekken waar we niet kunnen of willen komen, voornamelijk door het gebruik van drones. Voor meer informatie kunt u kijken op onze pagina Natuuronderzoek met drones.
Wij hebben experts in huis op gebied van geo-informatie. Voor de analyse van geo-informatie maken we gebruik van diverse soorten programma’s zoals ArcGIS, QGIS, GRASS en Python als programmeertaal.